Отборът на Университатя (Клуж) с Иван Горанов и Пламен Илиев излъга УТА Арад с 1:0 в полуфинална среща и се класира за финала в турнира за Купата на Румъния. Единственият гол в мача падна след точно изпълнена дузпа от Дан Нистор (41').

Във финала Университатя Клуж ще спори със Сепси, в чийто редици личи името на Радослав Димитров.

Срещата не започна по най-добрият начин за домакините от Клуж и след четвърт час игра футболистът на УТА - Виргилиу Постолачи, вкара гол. Съдията обаче не зачете попаденеито след като преразгледа ситуацията чрез системата VAR.

Малко преди почивката дойде и щастливата развръзка за отбора на българите, когато реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Дан Нистор, който бе безкомпромисен и откри резултата.

През втората част домакините задържаха преднината си, но завършиха срещата с човек по-малко след като в продължението на мача Александру Чипчиу си изкара втори жълт картон.

Иначе Иван Горанов започна като титуляр, като остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен от Йоан Филип. Вратарят Пламен Илиев остана резерва.

Финалът в турнира за Купата на Румъния се очаква да бъде на 24 май (сряда) и да започне от 20:00 българско време.