Юношеският национален отбор до 17 години загуби първия си мач на Европейското първенство до 17 години в Израeл. Националите допуснаха поражение от Нидерландия с 1:3.

България стартира чудесно двубоя и в 10-та минута откри резултата. Захари Атанасов центрира в наказателното поле, а централният бранител Мартин Георгиев засече за 1:0.

Само две минути по-късно Кирев се възползва от разбъркване в наказателното поле, но ударът му срещна горната греда.

В 31-та минута Нидерландия изравни, след като Габриел Мисехоуи не остави шансове на Божев - 1:1.

В 59-та минута Мисехоуи подаде към Бабади, който стреля топката се удари в гредата и влетя в мрежата на Божев за втори път - 1:2.

Играчът на Ботев Константин Павлов се появи в игра в 79-та минута на мястото на Петър Кирев.

В първата минута от добавеното време Нидерландия вкара и трети гол. ван Дуйвен получи топката проби до наказателното поле и с хубав удар не остави шансове на Божев за крайното 1:3.

В другия мач от групата Франция победи Полша с 6:1.

Следващият мач на националите е четвъртък от 20:00 б.в. срещу Франция.

България U17: Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Чунг Нгуен До, Антоан Стоянов, Асен Митков (Неджиб Хаджа 46 мин.), Роберто Райчев (Стефан Трайков 86 мин.), Борислав Маринов (Симеон Василев 65 мин.), Петър Кирев (Константин Павлов 79 мин.)

Нидерландия U17: Тристан Куйстен, Райни Брейнбург, Дийн Хуйсен, Тиймен Блокзил, Брам Роверс (Алваро Хенри 76 мин.), Силвано Вос (Мике Клейн 90 + 2 мин.), Габриел Мисехоуи (Екезиел Банзузи 67 мин.), Тим Ван ден Хеувел, Исаак Бабади, Джейдън Слори (Йорам Боерхут 67 мин.), Джейсън Ван Дуйвен