Мъжкият национален отбор по футбол победи Кипър с 2:0 в контрола, която се игра в Ларнака. Кирил Десподов откри в 24-та минута, а Спас Делев в 71-та минута оформи крайния резултат. Така България записа трета поредна победа откакто Младен Кръстаич пое отбора.

Още в третата минута Илиан Илиев - младши шутира, но ударът му беше спасен от Панаги.

В 16-та минута Антон Недялков изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, но той се опита да прехвърля Панаги и топката премина над вратата.

В 20-та минута Десподов стреля, но Антониадес успя да избие от голлинията.

В 24-та минута националите логично откриха Спас Делев пусна хубав пас към Кирил Десподов, който с удар от пеналта вкара за 0:1.

В 31-та минута Кипър можеше да изравни при първата си сериозна опасност през българската врата. Йоанис Питас отправи удар, който обаче Петко Христов успя да изчисти от голлинията.

В 43-та минута пред Десподов се откри още една възможност, но Панаги отново спаси.

В 71-та минута националите удвоиха преднината си Десподов подаде страхотно към Спас Делев, който пое с гърди и много хубав удар не остави шансове на кипърския вратар за 0:2.

В неделя България гостува на Люксембург отново в контрола.

България: Даниел Наумов, Aнтон Недялков, Димо Кръстев, Петко Христов, Йоан Стоянов, Илия Груев, Илиян Илиев, Никола Илиев, Марин Петков, Спас Делев, Кирил Десподов (Валентин Антов, Иван Турицов, Янис Карабельов, Димитър Велковски, Филип Кръстев, Георги Русев)