Мъжкият национален отбор по футбол победи с 1:0 като гост Северна Македония, а единственото попадение вкара Кирил Десподов. След успеха националите ни завършиха на второто място в групата си в Лигата на нациите, те сложиха край на 22 поредни мача без победа като гост от 2018-а насам и това осигури и четвърта урна за жребия за квалификациите за Евро 2024.

Преди началото на двубоя феновете на Северна Македония освиркаха българския химн.

Целият стадион в Скопие освирка българския химн на мача ни със Северна МакедонияПризивите за „европейско поведение” на македонската футболна централа увиснаха във въздуха

Още в 14-та минута Северна Македония остана с 10 човека, след като Тодор Тодоровски фаулира грубо Марин Петков и беше изгонен с директен червен картон.

В 25-та минута удар на Ристовски беше спасен от Наумов.

В 50-та минута националите откриха след бърза контра Ради Кирилов изведе чудесно Кирил Десподов, който спя топката с гърди и с хубав удар не остави шансове на Димитриевски - 0:1.

В 59-та минута България можеше да удари за втори път, след като Недялков стреля с глава, но защитник на домакините изчисти от голлинията.

В 62-та минута и пред вратата на България трябваше да се чисти от голлинията, когато удар на Алиоски беше изчистен от Антов.

В 86-та минута играчите на двата отбора едвам не се сбиха след сериозно напрежение, но се стигна само до жълти картони.

В крайното класиране в нашата група в Лига С завършихме на второто място с 9 точки, Северна Македония остана на третото място със седем. Групата спечели Грузия, която се изкачва в Лига В, а Гибралтар са последни и изпадат в Лига D.

Следващите мачове на националите са на 16 и 20 ноември контроли срещу Кипър и Люксембург.

Северна Македония: Столе Димитриевски, Гьоко Зайков, Висар Муслиу, Eгзон Бейтулай, Езджан Алиоски, Елиф Елмас, Енис Барди, Тодор Тодорски, Александър Трайковски (Стефан Ашковски 22 мин. (Дорин Бабунски 85 мин.), Милан Ристовски (Любче Дориев 61 мин.), Боян Миовски (Стефан Спировски 61 мин.)

България: Даниел Наумов, Васил Попов (Йоан Стоянов 82 мин.), Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Антон Недялков, Марин Петков, Янис Карабельов (Никола Илиев 46 мин.), Илиян Стефанов (Филип Кръстев 46 мин.), Илия Груев, Кирил Десподов (Иван Йроданов 90 + 3 мин.), Радослав Кирилов (Георги Русев 89 мин.)

Снимка: Спортал