Мъжкият национален отбор по футбол завърши 0:0 при гостуването си на Грузия в Тбилиси в четвъртия си мач от груповата фаза на Лигата на нациите.

Преди началото на двубоя националите излязоха с фланелки с лика на Тодор Неделев, а в 8-та минута целият стадион и щабовете на двата отбора аплодираха в подкрепа на Неделев.

Националите излязоха с фланелки с лика на Неделев, в 8-та минута целият стадион Тбилиси избухна в аплодисментиПодкрепа за капитана на Ботев, който пострада тежко преди двубоя

В 23-та минута Ника Квеквешкири стреля от дистанция, но над вратата.

В 48-та минута удар на Илиян Стефанов премина в аут.

В 55-та минута Грузия направи опасна атака, а Микаутадзе стреля, но над вратата.

В 62-та минута грузинците изпуснаха най-чистото си положение в двубоя. Кварцхелия прехвърли Михайлов, но малко преди голлинията Гълъбов успя да изчисти. След това обаче атаката продължи и Лобджанидзе стреля с глава, но Михайлов успя да спаси.

В 88-та минута Кварцхелия стреля, но Михайлов улови.

България е на третото място с 3 точки и вече и на практика загуби шансове за първото място в групата, Грузия остана лидер в групата с 10 точки, а Северна Македония е на второто със 7 точки.

Следващите мачове на националите ще бъде през септември - гостуване на Северна Македония и домакинство на Гибралтар.

Грузия: Георги Лория, Лаша Двали, Гурам Кашия, Давит Хочолава, Иракли Азаров, Саба Лобянидзе, Гурам Гиорбелидзе, Ника Квеквешкири, Хвича Кварцхелия, Валери Казиайшвили, Георгес Микаутадзе

България: Николай Михайлов, Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Андриан Краев, Георги Костадинов, Георги Миланов, Илиян Стефанов, Мартин Минчев, Атанас Илиев