Байерн Мюнхен успя да спечели с 1:0 гостуването си на ПСЖ в първия осминафинал между двата отбора в Шампионската лига.

След нулево първо полувреме Байерн успя да открие резултата в 53-та минута, когато Алфонсо Дейвид центрира в наказателното поле, а Кингсли Коман отправи изстрел от воле топката мина между плонжа на Донарума и влетя в мрежата му за 0:1.

В 62-та минута удар на Чупо-Мотинг намери страничната греда.

В 83-та минута Нуно Мендес направи страхотен пробив и подаде към Мбапе, който отблизо вкара, но голът беше отменен заради засада след ВАР.

Във втората минута от добавеното време Павар получи втори жълт картон и беше изгонен.

В другия мач днес в Милано Милан победи с 1:0 Тотнъм.

Милан откри още в 7-та минута, когато Тео Ернандес навлезе в наказателното поле и стреля, вратарят Форстър изби, но топката отди при Брахим Диас, чийто изстрел вратарят отново спаси, но при добавката с глава Диас успя да открие резултата.