Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, след като спечели и реванша срещу ПСЖ в Мюнхен с 2:0

След нулево първо полувреме Байерн вкара в 52-та минута, но голът на Чупо-Мотинг беше отменен заради засада.

В 61-та минута Горецка намери Чупо-Мотинг, който отбеляза отблизо и този път голът беше признат - 1:0.

ПСЖ отговори с опасен удар на Серхио Рамос след изпълнение на корнер, но Зомер решително изби.

В 89-та минута всичко приключи за парижани, след като Кансело изведе Серж Гнабри и той не сгреши с хубав изстрел да направи 2:0.

Така с общ резултат 3:0 Байерн се класира за четвъртфиналите.

В другия осминафинален реванш днес Тотнъм и Милан не си вкараха и завършиха 0:0.

Милан обаче продължава напред, след като спечели първата среща в Милано с 1:0.

В 77-та минута Кристиан Ромеро беше изгонен след втори жълт картон и Тотнъм доигра мача с 10 човека.

За Милан това беше първо класиране за четвъртфиналите в Шампионската лига от сезон 2011-2012.

Така Байерн Мюнхен и Милан се присъединиха към Бенфика и Челси към четвъртфиналите.

Жребият за четвъртфиналите е на 17 март.