АЗ Алкмаар триумфира в Младежката Шампионската лига, след като във финалния двубой победи Хайдук (Сплит) с 5:0. Нидерландският тим доминираше от началото до края на срещата и заслужено ликува.

АЗ Алкмаар поведе в 45-та минута с гол от дузпа на Джедън Адай.

През второто полувреме нидерландците вкараха още 4 гола, които паднаха в последните 20 минути първо Ернест Поку се разписа на два пъти в 70-та и 76-та минути, а Мех Меердинк довърши хърватите с голове в 79-та и 87-та минути.

По пътя към финала АЗ Алкмаар елиминира Айнтрахт (Франкфурт), Барселона, Реал Мадрид и Спортинг (Лисабон). Хайдук преодоля последователно Шахтьор (Донецк), Манчестър Сити, Борусия (Дортмунд) и Милан.

АЗ Алкмаар е първият отбор от Нидерландия, който печели Младежката Шампионска лига.

Голмайстори на надпреварата станаха Мех Меердинк и Абделрахман Зеени от Панатинайкос с по 9 гола. Юношата на Ботев и български национал Никола Илиев завърши участието си в турнира с 4 гола за Интер във вратата на Виктория (Пилзен).