Атлетико Мадрид се класиа за финала на Лига Европа, след като удържа щурма на Арсенал след почивката и победи с 1:0 с попадение на Диего Коща в 45-та минута. Дюшекчиите взеха своето след 1:1 в първата среща в Лондон и доказаха, че са по-стойностният и достоен отбор за големия сблъсък за трофея в Лион.

Двубоят започна равностойно, но постепенно Арсенал пренесе действията в по-предни позиции. Към края на полувремето домакините заиграха по-бързо и опростено и създадоха доста проблеми на лондончани. Секунди преди почивката Гризман изведе отлично Диего Коща, който не сгреши и вкара победния гол. През второто полувреме гостите атакуваха, но рядко стигаха до опасни ситуации, а и срещнаха перфектно организираната и сърцата отбрана на Атлетико. Гризман дори можеше да удвои резултата в 67-та минута, но ударът му бе блокиран. В края и резервата Фернандо Торес можеше да се разпише, но вратарят на Арсенал Оспина спаси силния му удар. В другия полуфинал Залцбург победи Марсилия с 2:0 и стигна до продължения, които се играят в момента.