Бившият нападател на Ботев Атанас Илиев отбеляза първия си гол за новия си отбор Асколи. Таранът се разписа при домакинското равенство на тима си срещу Лече - 1:1.

Лече откри резултата още в 6-та минута чрез Габриел Стрефеца. Илиев се появи в игра в 71-та минута, а само три по-късно се превърна и герой за своя тим, след като отбеляза изравнителното попадение.

Федерико Диониси преодоля двама съперникови играчи и подаде на родния нападател, който, без да гледа към вратата, стреля с левия крак и прати топката по чудесен начин в далечния ъгъл за дебютния си гол в Серия "Б".

Гол отбеляза и другият български нападател в Серия "Б" Андрей Гълъбинов, който вкара победния гол за неговия Реджина при успеха като гост с 1:0 срещу Виченца. Гълъбинов отбеляза в 31-та минута след изпълнение на корнер, когато овладя топката на гърди и я прати в противниковата мрежа с воле. Това беше четвъртото му попадение от началото на кампанията.