Аталанта не позволи обрат срещу Ливърпул и заслужено се класира за полуфиналите в Лига Европа. В Бергамо домакините загубиха с 0:1, но след победата с 3:0 насред Анфийлд италианският тим се класира за топ 4.

Още в 7-та минута Ливърпул откри, след като Мохамед Салах откри от дузпа.

Ливърпул обаче така и не съумя да вкара повече попадения и победи, но отпадна от турнира.

В полуфиналите Аталанта ще срещне Марсилия, която отстрани Бенфика след дузпи.

Моумбаяна откри за Марсилия в 79-та минута.

При дузпите французите спечелиха с 3:2 и продължиха към полуфинал.

Рома отново победи Милан, този път в Рим с 2:1 и с общ резултат 3:1 продължи към полуфиналите.

Манчини откри в 12-та минута, а Дибала в 22-та удвои.

Малко след това Зеки Челик беше изгонен с директен червен картон и Рома остана с 10 души, но Милан стигна само до почетно попадение чрез Габия в края н двубоя.

Рома ще играе на полуфиналите срещу сензацията на сезона и вече шампион на Германия - Байер Леверкузен.

Немците останаха непобедени във всички турнири, след като губеха почти до края с 0:1 при гостуването си на Уест Хям след гол на Михаил Антонио в 13-та минута, но 89-та минута Фримпонг успя да изравни, оставайки уникална серия на Леверкузен без загуба.

Леверкузен спечели с общ резултат 3:1.

Вижте резултатите от Лига Европа:

22:00ч. Аталанта - Ливърпул 0:1 в първия мач 3:0

22:00ч. Марсилия - Бенфика 1:0 след дузпи 3:2 в първия мач 1:2

22:00ч. Рома - Милан 2:1 в първия мач 1:0

22:00ч. Уест Хям - Байер Леверкузен 1:1 в първия мач 0:2

В Лигата на конференциите футболист номер 1 на България за 2023-та година Кирил Десподов игра като титуляр за ПАОК срещу Брюж, но гърците отпаднаха след нова загуба, този път с 0:2 и с общ резултат 0:3 тимът приключи участието си в евротурнирите.

Един от фаворитите Фиорентина трябваше да играе продължения, но след 2:0 в тях се класира напред.

Сериозна беше битката между Лил и Астън Вила, в която домакините победиха с 2:1 и се стигна до продължения, в които нямаше нов гол. При дузпите Астън Вила спечели с 4:2 при дузпите.

В Истанбул също беше интересно Фенербахче отпадна от Олимпиакос след изпълнение на дузпи. Домакините спечелиха редовното време с 1:0 и изравниха общия резултат - 3:3.

При дузпите гърците бяха по-точни и след 3:2 се класираха за първи път в историята си на полуфиналите в евротурнирите.

Така в полуфиналите ще се изправят Брюж срещу Фиорентина и Астън Вила - Олимпиакос.