Аржентина победи с 2:1 Австралия във втория осминафинал на Мондиала в Катар. Меси откри с гол през първата част, а Хулиан Алварес удвои. Австралийците се завърнаха в двубоя с гол на Гудуин, а в самия край можеха дори да стигнат до продължения, но не успяха.

В 35-та минута Аржентина успя да открие резултата. МакАлистър подаде към Отаменди, а той само докосна топката и тя отиде при Меси, който с много хубав удар по земя не остави шансове на Райън за 1:0.

В 52-та минута удар на Меси беше уловен от Матю Райън.

В 57-та минута Матю Райън сгреши фатално, след като получи топката, но реши да лъже де Пол и Хулиан Алварес, а Алварес се възползва от това отне топката и реализира за 2:0.

В 77-та минута Австралия намали изоставането си. Лошо изчистване на Отаменди стигна до Гудуин, който отправи удар, а топката рикошира в Енцо Фернандес и влетя в мрежата на Мартинес - 2:1.

В 81-та минута Азиз Бехич направи страхотен пробив и навлезе в наказателното поле, но Лисандро Мартинес успя да го блокира преди да отправи удар.

След гола последваха три последователни пропуска на Лаутаро Мартинес, който така и не реши мача. На два пъти Райън спасяваше, а един път ударът на Мартинес премина в аут.

Австралийците опитаха да изравнят и в последните секунди бяха на крачка от това да вкарат мача в шокиращи продълженият, когато след центриране топката достигна до Коул, който се завъртя и отправи удар останал сам срещу Мартинес, но стража на аржентинците направи решително спасяване и класира Аржентина на четвъртфиналите.

На четвъртфиналите Аржентина ще срещне Нидерландия.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина (Гонсало Монтиел 80 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Маркос Акуня (Николас Таляфико 72 мин.), Енцо Фернандес, Родриго де Паул, Алексис МакАлистър (Есекиел Паласиос 80 мин.), Папу Гомес (Лисандро Мартинес 46 мин.), Лионел Меси, Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 72 мин.)

Австралия: Матю Райън, Милош Дегенек (Фран Карачич 72 мин.), Хари Сутар, Кай Роулс, Азис Бехич, Матю Леки (Гаранг Куонг 72 мин.), Аарън Муй, Джаксън Ървин, Киану Бакъс  (Айдин Хрустич 57 мин.), Райли Макгрий  (Крейг Гудуин 57 мин.), Мичъл Дюк (Джейми МакЛарън 73 мин.)