Аржентина успя да се класира за полуфиналите на Мондиала в Катар. Аржентинците победиха след дузпи. Редовното време беше изключително драматично и първо Молина, а след това Меси от дузпа дадоха страхотен аванс за Аржентина. След това обаче с два гола на Вегхорст в 83-та минута и в последните секунди на редовното време мачът влезе в продължения. В тях нямаше голове, а Аржентина спечели с дузпи след 4:3.

В 35-та минута Лионел Меси пусна пас към Науел Молина, който чукна топката покрай Ноперт за 1:0.

В 73-та минута Аржентина получи дузпа за нарушение срещу Меси. Именно Меси успя да реализира наказателния удар за 2:0.

Нидерландия обаче не се отказа и в 83-та минута, когато Берхаус центрира в наказателното поле и Вегхорст прати топката с глава във вратата за 2:1.

В последните секунди на редовното време Нидерландия получи фаул на границата на наказателното поле. Теун Коопмайнерс изненада всички и подаде към Вут Вегхорст, който отблизо реализира за 2:2.

В последните секунди на продълженията Енцо Фернандес отправи опасен удар, но ударът срещна гредата.

Аржентина започна перфектно при дузпите Меси и Паредес вкараха, а ван Дайк и Бергхаус пропуснаха за Нидерландия. Коопмайнерс и Монтиел не пропуснаха при третите изпълнения, а Фернандес пропусна за Аржентина, а Вегхорст реализира. При решаващите последни дузпи Де Йонг вкара, но това направи и Лаутаро Мартинес и така след 4:3 при дузпите Аржентина се класира за полуфиналите.

На полуфиналите Аржентина ще срещне Хърватия.

Нидерландия: Андриес Ноперт, Нейтън Аке, Върджил ван Дайк, Юриен Тимбер, Дейли Блинд (Люк де Йонг 64 мин.), Френки де Йонг, Мартен де Роон (Теун Коопмайнерс 46 мин.), Дензел Дъмфрис, Коди Гакпо (Ноа Ланг 113 мин.) , Стивън Бергвайн (Стивън Бергхаус 46 мин.), Мемфис Депай (Вут Вегхорст 78 мин.)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Лисандро Мартинес (Анхел ди Мария 112 мин.), Николас Отаменди, Кристиан Ромеро, Науел Молина (Гонсало Монтиел 106 мин.), Родриго де Паул (Леандро Паредес 66 мин.), Енцо Фернандес, Алексис Макалистър, Лионел Меси, Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 82 мин.)