Аржентина победи с 2:0 Полша и продължава към осминафиналите. Меси изпусна дузпа през първата част, но все пак тимът стигна до победа след попадения на МакАлистър и Алварес. Полша обаче също продължава към елиминациите, въпреки че загуби двубоя.

В 38-та минута Аржентина получи изключително странна дузпа. При центриране Счесни неволно удари леко Меси. Тази ситуация беше гледана от съдията на ВАР и той отсъди дузпа. Счесни обаче хвана ъгъла и изби удара на Меси.

В 43-та минута удар на Хулиан Алварес беше избит от Счесни, топката рикошира в Родриго де Пол, но Счесни улови.

Последва и удар на Ди Мария, която Шчесни улови.

В 47-та минута Аржентина поведе, след като Молина центрира по земя към Алексис МакАлистър той отправи удар, който беше неспасяем за Счесни - 1:0.

В 68-та минута Аржентина вкара и втори гол Енцо Фернандес подаде към Алварес, който пое топката и с хубав удар в ъгъла не остави шансове на Шчесни за 2:0.

Така Аржентина завърши първи в групата с 6 точки, Полша остана на втората позиция с 4 точки, а само един гол не стигна на Мексико да се класира към осминафиналите, след като тимът победи с 2:1 Саудитска Арабия и също завърши с 4 точки, саудитите завършиха последни с три точки.

На осминафиналите Аржентина ще играе срещу Австралия, а Полша срещу Франция.

Полша: Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински (Артур Йеджейчик 73 мин.), Кристиян Биелик (Себастиан Шимански 66 мин.), Гжегож Криховяк, Карол Свидерски (Михал Скорас 46 мин.), Пьотр Желински, Пшемислав Франковски (Дамиан Шимански 46 мин.), Роберт Левандовски

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня (Николас Таляфико 59 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Родриго де Пол, Алексис МакАлистър, Енцо Фернандес (Херман Пецела 79 мин.), Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 79 мин.), Лионел Меси, Анхел ди Мария (Леандро Паредес 59 мин.)