Лидерът във Висшата лига Арсенал вече води с 8 точки на върха, след като победи в лондонското дерби големият си съперник Тотнъм с 2:0 като гост. Лорис си вкара автогол, а Мартин Йодегор реализира втория гол за успеха.

Арсенал откри в 14-та минута, когато Сака проби отдясно и стреля от малък ъгъл, коженото кълбо се отклони леко в Сесеньон, но отиде в тялото на Лорис. Топката се удари във вратаря и се озова в мрежата, след като французинът не реагира адекватно.

В 36-та минута Арсенал удвои, след като Мартин Йодегор стреля от дистанция и не остави шансове на Лорис за 0:2.

С успеха Арсенал събра 47 точки и след загубата на Манчестър Сити вчера от Манчестър Юнайтед лондончани вече водят с 8 точки на върха пред Сити.

На 22 януари Арсенал приема Манчестър Юнайтед, а Тотнъм гостува на Манчестър Сити на 19 януари.