Арсенал отпадна от Лига Европа, Виляреал и Лацио аут от Лигата на конференциите

Юнайтед, Ювентус, Севиля и Рома продължават напред

17.03.2023 01:00 1127 0

Вече са ясни всички четвъртфиналисти в Лига Европа и Лигата на конференциите.

Най-голяма драма имаше в двубоя между Арсенал и Спортинг Лисабон. Първият мач завърши 2:2, а реваншът в Лондон приключи при 1:1. Така се стигна до дузпи, в които Спортинг елиминира водача във Висшата лига.

Гранит Джака откри за Арсенал в 19-та минута, но Педро Гонзалвеш в 62-та успя да изравни.

Така мачът трябваше да се решава след продължения. В тях до гол не се стигне, но Угарте от Спортинг беше изгонен.

При дузпите Габриел Мартинели пропусна за Арсенал, а Спортинг вкара всичките си дузпи и след 5:3 продължи към четвъртфиналите.

Манчестър Юнайтед победи и като гост Бетис и се класира за четвъртфиналите в Лига Европа.

Единственият гол вкара Маркъс Рашфорд в 56-та минута, а крайният резултат в двете срещи беше 5:1 за англичаните.

Друг от фаворитите в турнира Севиля имаше тежка вечер, но оцеля в Истанбул срещу Фенербахче.

Рекордьорът по титли в турнира загуби с 0:1 след попадение на Енер Валенсия от дузпа в 41-та минута.

Това обаче не беше достатъчно за турците, защото в първия мач Севиля победи с 2:0.

Ювентус не срещна трудности срещу Фрайбург и победи в реванша с 2:0, а общият краен резултат беше 3:0.

Гулде беше изгонен от Фрайбург в края на първото полувреме и направи дузпа, която Влахович превърна в гол.

В края на двубоя Федерико Киеза оформи крайния резултат.

Два от основните фаворити за спечелването на Лигата на конференциите - Лацио и Виляреал отпаднаха още на осминафиналите.

Лацио загуби с 1:2 и реванша от АЗ Алкмаар в Нидерландия и с общ резултат 2:4 отпадна от турнира.

Виляреал пък загуби у дома с 0:1 от Андерлехт, който отстрани преди това и българския шампион Лудогорец. С общ резултат 2:1 напред продължават белгийците.

Други от фаворитите в турнира Уест Хям, Фиорентина и Ница не срещнаха трудности и продължиха напред след победи и в реваншите.