Англия стартира ударно на Световното първенство в Катар. Четвъртият от миналия Мондиал победи с 6:2 Иран в първата си среща от групите. Два гола вкара дебюта на Световно - Букайо Сака, а по веднъж се разписаха Джуд Белингам, Рахийм Стърлинг, Маркъс Рашфорд и Джак Грийлиш. На два пъти за иранците реализира Мехди Тареми.

В 8-та минута Хари Кейн центрира в наказателното поле и топката достигна до Хари Магуайър, но той не успя да намери очертанията на вратата.

Във въпросната ситуация вратарят на иранците Алериза Бейнранван и защитника Маджид Хосейни се сблъскаха тежко. Вратарят пострада по-тежко и беше изнесен на носилка, а футбол не се игра почти 10 минути заради ситуацията. Стражът беше заменен принудително от резервния вратар Хосейн Хосейни.

В 30-та минута Сака пусна към Маунт по земя, но играчът на Челси стреля покрай вратата.

В 32-та минута англичаните нацелиха и греда, след изпълнение от корнер на Трипиър, а Хари Магуайър засече с глава, но топката срещна напречната греда.

В 35-та минута англичаните откриха резултата след многоходова акция се стигна до центриране в пеналта на Люк Шоу към младата надежда Джуд Белингам, който засече с глава и вкара първия гол за англичаните на Мондиала - 1:0.

В 43-та минута Англия удвои преднината си. След изпълнение на корнер Магуайър свали топката за Букайо Сака, който със страхотно изпълнение вкара за 2:0. Иранците имаха претенции за нарушение на Магуайър, но голът беше признат.

В първата минута от добавеното време на първата част Англия стигна до трети гол. Хари Кейн центрира към Стърлинг, който отблизо засече за 3:0.

Заради контузията на стража на иранците съдията Рафаел Клаус от Бразилия даде 14-минутно продължение на първата част.

В 62-та минута Букайо Сака получи топката на границата на наказателното поле, влезе в пеналта финтира играчите на Иран и с хубав удар не остави никакви шансове на иранския страж за 4:0.

В 65-та минута иранците върнаха един гол, след хитър пас на влезлия пред втората част Али Голизадех звездата на Иран Мехди Тареми беше изведен добре и с мощен удар не остави шансове на Пикфорд за 4:1.

В 68-та минута Хари Магуайър напусна принудително заради контузия и беше заменен от Ерик Дайър.

В 72-та минута англичаните вкараха и пети гол Маркъс Рашфорд беше изведен добре от Хари Кейн в пеналта, финтира играч на иранците и с хубав удар по земята направи 5:1.

В 90-та минута Англия реализира за шести пъти, след като Уилсън навлезе в наказателното поле и подаде към Джак Грийлиш, който на опразнената врата реализира за 6:1.

Въпреки решения мач отново заради новите правила беше дадено огромно продължение от 10 минути. В него иранците можеха да намалят, но удар на Сардар Азмун срещна напречната греда.

В последните секунди на двубоя съдията гледа ВАР за дузпа за Иран, която отсъди и Тареми я реализира за крайното 6:2.

Така англичаните стартираха с убедителна победа и поведоха в групата с три точки. В късния мач от група В САЩ играе срещу Уелс.

Англия: Джордан Пикфорд, Киърън Трипиър, Джон Стоунс, Хари Магуайър (Ерик Дайър 68 мин.), Люк Шоу, Джуд Белингам, Деклан Райс, Букайо Сака (Маркъс Рашфорд 70 мин.), Мейсън Маунт (Фил Фоудън 71 мин.), Рахийм Стърлинг (Джак Грийлиш 70 мин.), Хари Кейн (Калъм Уилсън 76 мин.)

Иран: Алиреза Бейранван (Хосейн Хосейни 18 мин.), Мортеза Пуралиганжи, Рухбех Чешми (Хюсеин Канаани 46 мин.), Маджид Хосейни, Садег Мохамари, Ахмад Нооролаи (Сардар Азмун 77 мин.), Карими Али (Саеид Езатолахи 46 мин.), Ехсан Хайсафи, Милад Мохамади (Мехди Тораби 63 мин.), Алериза Джаханбакш (Али Голизадех 46 мин.), Мехди Тареми