Англия победи с 3:0 Сенегал в осминафинал от Мондиала в Катар. Хендерсън, Кейн и Сака вкараха трите гола за англичаните, които на четвъртфиналите ще срещнат световния шампион Франция.

В 23-та минута Хари Магуайър сгреши и Крепен Диата центрира в наказателното поле, където Булай Диа шутира, но ударът бе блокиран, след това Исмаила Сар направи добавка, но ударът му не беше точен.

В 31-та минута Сенегал стигна до много чисти положение, Булай Диа шутира отблизо, но Пикфорд успя да направи страхотно спасяване.

В 39-та минута Англия успя да открие резултата, Джуд Белингам подаде пас по земя към Джордан Хендерсън, който от точката на дузпата не остави шансове на Менди за 1:0.

В добавеното време на първата част Англия успя да вкара и втори гол. Фоудън изведе чудесно Кейн, който навлезе в наказателното поле и с хубав удар направи 2:0.

В 58-та минута Фил Фоудън пусна топката в наказателното поле към Букайо Сака, който отблизо реализира за 3:0.

На четвъртфиналите Англия ще срещне Франция.

Англия: Джордан Пикфорд, Люк Шоу, Хари Магуайър, Джон Стоунс (Ерик Дайър 77 мин.), Кайл Уокър, Деклан Райс, Джордан Хендерсън (Калвин Филипс 82 мин.), Джуд Белингам (Мейсън Маунт 77 мин.), Фил Фодън (Джак Грийлиш 65 мин.), Хари Кейн, Букайо Сака (Маркъс Рашфорд 65 мин.)

Сенегал: Едуар Менди, Исмаил Якубс, Абду Диало, Калиду Кулибали, Юсуф Сабали, Нампали Менди, Пате Сис (Пап Гей 46 мин.), Крепен Диата (Папе Матар Сар 46 мин.), Илиман Ндиайе (Бамба Диенг 46 мин.), Исмаила Сар, Булай Диа (Фамара Диедиу 72 мин.)