Алжир спечели Купата на африканските нации! На финала в Кайро, "пустинните лисици" победиха с 1:0 Сенегал и за втори път в историята си триумфират като отбор №1 на Черния континент. Скъпоценния гол вкара Багдад Бунеджа още във 2-ата минута с огромна доза късмет. Той стреля силно, топката рикошира от тялото на Салиф Сане и прехвърли вратаря Алфред Гомис.

През второто полувреме Сенегал създаде няколко положения, които пропусна. В 60-ата минута реферът Алиум Алиум даде дузпа за отбора на Алиу Сисе, но след като изгледа повторение на ситуацията с помощта на ВАР, промени решението си.

Сенегалците, водени от звездата на Ливърпул Садио Мане, бяха безкрайно амбицирани за първи път в историята си да спечелят ценното отличие. Те имаха само един финал през 2002 година, загубен от Камерун след дузпи. Тогава решителният пропуск направи настоящият селекционер Алиу Сисе, припомня sportal.bg.