Албания се класира за втори път в историята си на Европейско първенство по футбол. Албанците направиха 1:1 като гост на Молдова, но това беше достатъчно за класиране на Евро 2024 в Германия през следващото лято.

Албания получи дузпа в 25-та минута, когато Таулант Сефери беше фаулиран в пеналта от Йоан Равенко. Сокол Чикалеши не сгреши и реализира за 0:1.

В 74-та минута Сефери уцели греда.

Молдова обаче натисна и стигна до изравняване в 88-та минута, когато след корнер топката стигна до Владислав Бабогло, който стреля по земя в далечния ъгъл, изравнявайки резултата.

До края на двубоя Молдова можеше да стигне и до победата, но не успя. По този начин Албания събра 16 точки и си гарантира класиране в група с отбори като Полша и Чехия.

Албанците за втори път се класират за голям футболен форум, след като през 2016-та си осигури място на Европейското. Там Албания записа победа срещу Румъния 1:0.