Мъжкият национален отбор по футбол на Албания е на само победа от второ класиране на Европейско първенство. Албанците победиха с 3:0 Чехия в Тирана снощи и са много близо до класиране на Европейското след Евро 2016.

Още в 9-та минута Ясир Асани откри, а в 39-та Моймир Хитил беше изгонен за чехите след втори жълт картон.

В 51-та минута Таулант Сефери удвои преднината на албанците.

Отново той в 73-та минута направи 3:0, а в 82-та минута гол на Арбнор Муя беше отменен след преглед с ВАР.

Така Албания е лидер с 13 точки в групата си, Полша е на втората позиция с 9 точки, а чехите са трети с 8. Албанците и поляците имат два мача до края на квалификациите, а Чехия е с три срещи до края на пресявките.

Реално Албания се нуждае от само една победа, за да си гарантира едно от първите две места в групата и да се класира на Евро 2024. Албанците гостуват на Молдова, а след това са домакини на Фарьорските острови.

Следващият мач на Албания е във вторник в Тирана срещу българските национали в контрола.