Албания  много близо до класиране на второто си Европейско първенство за мъже по футбол, след като победи в Тирана снощи Полша с 2:0.

В 37-та минута Ясир Асани опита диагонален удар от 25 метра и порази полската врата.

В 62-та минута Илбер Рамадани центрира отдясно и намери Мирлинд Даку, който овладя и реализира втория гол за албанците.

С победата албанците се доближиха до класиране за второто си Европейско след 2016-та година, когато страната дебютира и дори записа победа над Румъния с 1:0.

Албания е лидер в групата с 10 точки с две пред Чехия, който е с мач по-малко. Полша е на 4-та позиция с 6 точки и с равни мачове с албанците по 5.

Албанците имат и доста добра програма до края на квалификациите и играят с Чехия в Тирана, гостуват на Молдова и приемат Фарьорските острови.