Рекордно продължение от 14 минути на първото полувреме даде съдията на двубоя Англия - Иран Рафаел Клаус от Бразилия. Естествено това не е решение само на арбитърът, защото съдийската комисия обяви преди началото на Мондиала, че съдиите ще бъдат задължени да дават дълги продължения ако има забавяне на играта било то и за първото полувреме.

В случая причината за дългото продължение беше контузията на вратаря на иранците Алиреза Бейранван. Футбол не се игра почти 10 минути, което наложи и рекордното продължение.

Вратарят получи сътресение след удар със съотборник в 8-та минута.

Иначе на полувремето Англия няма никакви проблеми и води с 3:0 след голове на Белингам, Сака и Стърлинг. Англичаните тотално надиграват съперника си, а иранците нямат точен удар за цяло полувреме.