Дубълът на Ботев победи с 3:0 Миньор Перник у дома в среща от 27-ия кръг във Втора лига.

В 19-та минута Миньор остана с човек по-малко след червен картон на бившия играч на Ботев Георги Купенов за нарушение в наказателното поле срещу Иван Василев. Ботев получи дузпа и Иван Василев я реализира за 1:0.

В 33-та минута Джак Лейн покачи на 2:0 за пловдивчани.

В 74-та минута отново Иван Василев отбеляза за 3:0.

С победата Ботев се изкачи на 13-о място с 27 точки. Миньор е четвърти с 48 точки.

В следващия кръг Ботев 2 ще гостува на още един отбор, който иска да влиза в елита - Етър във Велико Търново.

Ботев 2: Хидайет Ханкич, Филип Филипов, Мартин Христов, Атанас Чернев, Станислав Работов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Точукву Ннади, Джак Лейн, Монир Ал Бадарин Иван Василев

Миньор: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов, Веселин Васев, Запро Динев, Християн Казаков, Мартин Смоленски, Методи Костов