Дубълът на Ботев продължава без загуба във Втора лига, след като направи 2:2 като гост на Септември в Симитли.

Пловдивчани трябва да съжаляват за пропусната победа, след като водеха с 2:0 до 86-та минута, но допуснаха изравняване.

Ботев откри в 20-та минута чрез Никола Гелин, а Юсеин Касов в 30-а удвои резултата.

През втората част до 86-та минута момчетата на Стефан Стоянов водиха, но първо Кристиян Михайлов в 86-та намали, а малко след това Тодор Траянов от Септември беше изгонен. Въпреки, че останаха с 10 човека в 90-та минута Веселин Любомиров донесе точката на домакините.

Ботев е на седмото място с 10 точки, а Септември е 12-и със седем.

Септември: Филип Димитров, Ахмед Адемов, Илия Мунин, Димитър Митев, Слави Косов, Кристиян Михайлов, Емил Петров, Тодор Траянов, Запро Динев, Владислав Златинов, Веселин Любомиров

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Марио Младеновски, Иван Иванов, Благовест Величков, Даниел Гичев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Никола Гелин, Юсеин Касов, Емил Колев