Дубълът на Ботев стартира втория полусезон във Втора лига с равенство срещу втория тим на Лудогорец у дома. Двубоят завърши при резултат 1:1.

В 38-та минута дубълът на Лудогорец поведе в резултата с гол на Владислав Найденов.

Домакините успяха да изравнят в 82-та минута след гол на влезлия през втората част Юсейн Касов.

С равенството Ботев 2 събра 23 точки и изправи 12-ия Янтра, която е със същия актив. Лудогорец 2 е на шестото място с 38 точки.

Следващата неделя вторият отбор на Ботев гостува на Хебър.

Ботев 2: Християн Славков, Димитър Балинов, Атанас Чернев, Мартин Христов, Венцислав Богданов, Петър Вуцов, Благовест Данчев , Станислав Петков, Монир Ал Бадарин, Георги Трифонов, Иван Василев

Лудогорец 2: Дамян Христов, Александър Ганчев, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Петко Цанков, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров