Ботев Пловдив победи съименниците си от Враца с 2:1 у дома в междинен кръг от елита. Маркиньос откри, а Току удвои, а Дориан Бабунски намали.

Още във втората минута Ботев откри, след като Маркиньос беше изведен сам срещу Костов и реализира, но попадението беше отменено заради засада.

В 9-та минута Мартин Николов стреля, но над вратата.

Последва и удар на Маркиньос, който премина покрай вратата на гостите.

В 12-та минута Ботев откри. Неделев пусна към Маркиньос, който сам срещу Костов не сгреши и реализира за 1:0.

В 16-та минута Неделев стреля от фаул, но покрай вратата.

В 25-та минута капитанът на Ботев отново стреля, но ударът му беше избит в корнер.

Последваха и точни удари на Току и Рабей, но те бяха слаби и Костов улови.

В 33-та минута Рабей центрира в наказателното поле, където Маркиньос пробва страхотна задна ножица, но ударът му премина покрай вратата.

До края на полувремето удари на Рабей и Мертенс бяха спасени от Костов.

В 48-та минута влезлият през втората част Бабунски уцели греда.

Ботев Пловдив обаче отговори в 50-та минута с втори гол, Току пое топката и с хубав удар от границата на наказателното поле не остави на Костов за 2:0.

Последва точен удар Бабунски, но Аргилашки улови.

Маркиньос излезе сам срещу Костов, но би право в Костов. След това отново бразилеца стреля, но над вратата.

В 73-та минута Неделев стреля, но Костов изби в корнер.

В 78-та минута Дориан Бабунски засече центриране в наказателното поле на Валери Христов и намали резултата - 2:1.

В 81-та минута Маркиньос стреля, но Костов изби в корнер.

В 89-та минута Тонев беше изведен добре, но стреля покрай вратата.

Във втората минута от добавеното време Бабунски стреля от фаул, но Аргилашки улови, въпреки че срещна трудности при спасяването.

В последните секунди от двубоя Бабунски вкара, но голът беше отменен поради засада.

С победата Ботев Пловдив събра 29 точки и се изравни по точки с втория ЦСКА, Ботев Враца е на 12-то място с 13 точки.

В събота Ботев гостува на Левски.

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Самюел Супрайeн, Кевин Янсон, Виктор Генев, Николай Минков, Реда Рабей (Димитър Тонев  58 мин.), Дилан Мертенс, Па Конате, Тодор Неделев, Емануел Току, Маркиньос (Джеймс Етоо 90 + 1 мин.)

Ботев Враца: Красимир Костов, Илия Миланов (Диего Фераресо 46 мин.), Мирослав Маринов (Антон Фасе 58 мин.), Сержио Рамос да Силва, Антонио Георгиев, Йоан Бауренски, Георги Николов, Иван Митрев (Виктор Василев 72 мин.), Валери Христов, Стефан Гаврилов (Станислав Петков 87 мин.), Мартин Николов (Дориан Бабунски 46 мин.)