Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Славия в София. Пловдивчани трябва да съжаляват повече, че не взеха победата, защото изпуснаха няколко доста добри положения особено в края на двубоя.

В 3-та минута Току стреля, но топката премина покрай вратата.

В 6-та минута Виячки засече центриране с глава след изпълнение на корнер, но Аргилашки внимаваше и улови.

В 10-та минута пред Маркиньос се отвори добра възможност, след като Неделев центрира, а бразилецът стреля с глава, но Вуцов успя да избие.

В 18-та минута Току стреля, но Вуцов спаси.

В 20-та минута Радослав Кирилов центрира към Тони Тасев, който отблизо не успя да засече добре и прати топката покрай вратата на Аргилашки.

До края на полувремето Нгуена за Славия и Маркиньос за Ботев стреляха, но покрай вратата.

В 47-та минута Тони Тасев стреля от фаул,но покрай вратата.

В 59-та минута Маркиньос не успя да засече отблизо подаване на Рабей.

В 75-та минута Супрайен стреля, но над вратата.

В 84-та минута Кевин Янсон опита да изненада Вуцов директно от корнер, но топката срещна външната част на мрежата и излезе в аут.

Секунди по-късно Маркиньос беше изведен добре от Тонев и стреля, но ударът му беше избит от Вуцов в нов корнер за Ботев.

С равенството Ботев е четвърти с 26 точки,а Славия е на третото място с 27 точки.

Във вторник Ботев Пловдив приема Ботев Враца в междинен кръг от елита.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемельо Нгена, Тони Тасев (Питър Макрилос 79 мин.), Дарко Тасевски (Жуниор Мапуку 66 мин.), Радослав Кирилов (Кристиан Добрев 90 + 3 мин.), Емил Стоев (Мартин Анастасов 90 + 3 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Николай Минков, Самюел Супрайен, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс, Кевин Янсон, Реда Рабей (Димитър Тонев 74 мин.), Емануел Току, Тодор Неделев (Антоан Бароан 73 мин.), Маркиньос