Ботев пропиля шансовете си да се бори за тройката в първенството, след като загуби гостуването си на Берое в Стара Загора с 3:2. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още от началото и направиха зрелищен двубой, украсен с 5 гола. С играта си жълто-черните заслужаваха поне точка, но груби грешки в отбрана ги провалиха.

Домакиние започнаха по-активно и пропуснаха две-три ситуации в началото. Постепенно Ботев започна да показва зъбите си и на свой ред можеше да открие резултата. В 31-та минута Ндонгала проби отляво и стреля технично в далечния ъгъл, но вратарят Душан Перниш успя да избие. 6 минути след това Балтанов отлично изведе Жоао Паоло, който шутира, но защитникът Матеус Леон отби удара с крак. В самия край на първото полувреме Берое се възползва от грешка на гостите в средата на терена и излезе с едни гърди
напред. След добра триходова акция Леони подаде на Еуженио, който стреля лошо, но топката се отби в крака на Димитър Пиргов ивлетя в мрежата зад Чворович.

След почивката старши треньорът на канарчетата Николай Киров пусна в игра златната си резерва Стивън Петков и нападателят отново се разписа след само 7 минути игра. В 52-та Жоао Паоло му хвърли перфектен пас и Петков красиво с глава изравни. Радостта на жълто-черните не трая дълго. В 60-та минута Серкан Юсеин спъна Борислав Цонев в пеналта и Камбуров вкара от дузпа 201-я си гол в родния елит и общо 12-то си попадение срещу Ботев. Веднага след това Лъчо Балтанов тресна гредата с далечен удар. Ботев натисна и успя отново да изравни в 65-та минута. Жоао Паоло проби отдясно и центрира ниско, а в опита си да избие
Бандаловски заби топката под гредата в собствената си врата. Мачът вървеше към логично равенство, когато Борислав Цонев донесе победата на домакините в 88-та минута след груба грешка в отбраната на Ботев. Резервата Рубен Бригидо центрира отдясно и непокрития Цонев вкара с глава. Веднага след това домакините можеха да вкарат и 4-ти гол. Еуженио проби през центъра излезе сам срещу вратаря и пусна към Камбуров, но Филипов изби под носа на нападателя.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2

1:0 Димитър Пиргов (44 авт.)
1:1 Стивън Петков (52)
2:1 Мартин Камбуров (60)
2:2 Иван Бандаловски (65 авт.)
3:2 Борислав Цонев (89)

Стартови състави:

БЕРОЕ (4-2-3-1): 12. Душан Перниш, 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов, 26. Камен Хаджиев, 3. Милен Желев, 7. Мартин Райнов, 10. Борислав Цонев, 20. Матеус Леони, 77. Педро Еуженио, 16. Марко Адамович, 9. Мартин Камбуров
Старши треньор: А. Томаш

БОТЕВ (4-2-3-1): 99. Иван Чворович, 23. Йордан Минев, 3. Димитър Пиргов, 70. Пламен Димов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 29. Дуде Ндонгала, 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос, 37. Жоао Пауло