Ботев загуби гостуването си на Левски с 0:2 в среща от 18-ия кръг в елита. Гьоко Зайков откри в 6-та минута, а Борислав Цонев в 80-та оформи крайния резултат.

Двубоят започна ужасно за Ботев и тимът инкасира гол в 6-та минута. Радослав Цонев центрира от фаул, а Гьоко Зайков засече с глава и отри резултата.

В 8-та минута изстрел на Марин Петков премина над вратата.

В 15-та минута Петков можеше да удвои, но Виктор Генев успя да блокира удара му на около 6 метра от вратата на Аргилашки.

В 28-та минута грешка на Янсон можеше да струва скъпо на Ботев, но ударът на Бари беше спасен от Аргилашки.

В 30-та минута Ботев стигна до най-чистото си положение от началото на двубоя, Неделев стреля от близо 25 метра, но Михайлов успя да избие.

В 48-та минута Ботев стигна до нова чиста възможност, Кевин Янсон изведе превъзходно сам срещу Михайлов Па Конате, но бранителят на пловдивчани стреля покрай вратата.

В 51-та минута Борислав Цонев стреля от фаул, но над вратата.

В 62-та минута Здравко Димитров стреля, но Аргилашки изби в корнер.

В 66-та Аргилашки спаси удар на Зайков.

В 77-та минута централният защитник на Ботев Виктор Генев се контузи и той беше заменен от Джеймс Етоо.

В 79-та минута удар на Марин Петков беше уловен от Аргилашки.

Секунди по-късно Борислав Цонев удвои преднината на гостите. Здравко Димитров подаде към Цонев, който с удар от наказателното поле направи 2:0.

Така Ботев продължава с колебливите изяви като гост, като тимът има само една победа извън Пловдив от началото на сезона.

Ботев е четвърти с 29 точки, а Левски е шести с 25 точки.

Следващата събота Ботев приема Царско село в последния си мач за тази година.

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Радослав Цонев (Георги Александров 90 + 3 мин.), Андриан Краев, Марин Петков (Патрик Габриел Галчев 82 мин.), Борислав Цонев (Димитър Костадинов 89 мин.), Здравко Димитров (Асен Митков 89 мин.), Билал Бари

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон, Виктор Генев (Джеймс Етоо 70 мин.), Николай Минков (Антоан Бароан 72 мин.), Дилан Мертенс, Реда Рабей (Димитър Тонев 71 мин.), Па Конате, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос