Ботев не успя да преодолее разочарованието от загубения в сряда финал за Купата на България от Локомотив и записа ново поражение – този път с 0:1 като гост на Черно море в Първа лига. Двубоят бе без особено значение и двата тима играха само за честта си. Канарчетата допуснаха ранен гол и до края на първото полувреме не можаха да се отърсят от шока. След почивката играха доста по-добре, но не успяха да стигнат до точката.

Още във 2-та минута домакините откриха резултата чрез бившия футболист на Локо Пд Дани Кики. Родриго проби отляво, центрира в наказателното поле и нападателят прати топката в мрежата на Даниел Кайзер. До почивката не се случи нещо кой знае колко интересно пред двете врати.

След почивката Ботев показа по-добро лице, опита натиск и повече владееше топката, но така и не успя да стигне до изравнителен гол. Малко след антракта Тодор Неделев отправи диагонален шут, но вратарят на Черно море успя да избие. Малко след това отново Неделев отправи истински снаряд от 30 метра, но стражът на моряците отново парира. Ботев пропусна нова отлична възможност в 67-та минута, когато Шопов центрира отляво към Тонев, но Андраде успя да избие под носа на връхлитащия нападател на жълто-черните.

Черно море - Ботев (Пловдив) 1:0

1:0 Дани Кики (2)

Черно море: 36. Китанов, 6. Попов, 33. Енчев, 4. Генев, 17. Костадинов, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 99. Кики, 71. Панайотов, 72. Енрике, 11. Жоржиньо

Ст. треньор: Илиан Илиев

Ботев (Пловдив): 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 2. Перейра, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 16. Шопов, 8. Неделев, 39. Вутов, 11. Добрев, 39. Доре

Ст. треньор: Николай Киров

СЪДИЯ: Г. Давидов

СТАДИОН: "Тича"