Ботев изпусна да победи ЦСКА 1948 като гост и завърши 2:2 на стадиона в Бистрица. Алекс Колев откри през първата част за домакините, но след два гола на Бароан през второто полувреме пловдивчани направиха пълен обрат. Галин Иванов донесе точката за домакините в 85-та минута. Двубоят се игра и навръх 110-годишнината на Ботев.

Преди началото на двубоя ЦСКА 1948 поздрави Ботев за 110-годишнина на клуба и подари фланелка и плакет на клуба.

В 4-та минута удар на Чочев беше уловен от Аргилашки.

В 20-та минута бившият играч на Ботев Алекс Колев, след грешка в центъра на Рабей Георги Русев изведе добре нападателя на ЦСКА 1948 и той с хубав удар не остави шансове на Аргилашки - 1:0.

Последва и изстрел на Димитър Пиргов в 25-та минута, който беше спасен от Аргилашки.

В 41-та минута центриране на Етоо беше засечено от Минков с глава, но Наумов улови. Това беше и първия точен за "канарчетата" от началото на двубоя.

Последва и удар на Супрайен, който обаче беше доста неточен.

В 45-та минута последва удар от дистанция на Минков, но той Наумов улови.

Само секунди по-късно Току изведе добре Бароан, който стреля, но вратарят на домакините изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Пунчец засече с глава, но над вратата.

В 49-та минута Ботев успя да изравни, дълго подаване на Неделев попадна при Минков, който подаде към Бароан и нападателят на Ботев реализира от границата на вратарското поле - 1:1.

В 65-та минута Ботев направи пълен обрат, Мертенс изведе чудесно Бароан, който напредна, навлезе в наказателното поле и от точката на дузпата реализира за 1:2.

В 68-та минута Неделев отправи опасен удар от дистанция, но Наумов успя да спаси.

В 71-та минута Мартин Тошев стреля, но Аргилашки улови.

Последва и нов удар на Неделев, но имаше рикошет в играч на ЦСКА 1948 и това улесни Наумов при спасяването.

В 76-та минута Чочев отправи удар с глава, но той премина покрай вратата на Аргилашки.

В 85-та минута ЦСКА 1948 изравни резултата. Русев изведе много добре Галин Иванов в наказателното поле и той отправи удар и не остави шансове на Аргилашки за 2:2.

С равенството Ботев събра 40 точки и остава на третото място, а ЦСКА 1948 е на 9-то място с 26 точки.

Следващата неделя Ботев е домакин на ЦСКА-София.

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Реян Даскалов, Георги Ангелов, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Ивайло Чочев, Емил Мартинов (Ивайло Климентов 79 мин.), Георги Русев (Марио Топузов 90+1 мин.), Ангел Бастунов (Мартин Тошев 67 мин.), Галин Иванов, Александър Колев

Ботев: Георги Аргилашки, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев (Па Конате 74 мин.), Емануел Току Антоан Бароан (Димитър Тонев 86 мин.), Джеймс Етоо, Николай Минков (Мохамед Брахими 76 мин.), Самюел Супрайен, Реда Рабей, Роберто Пунчец