Ботев сложи край на серията от пет поредни равенства и се върна на победния път с категорична победа срещу Етър с 3:0 в Коматево. Жълто-черните останаха с 10 души още в 28-та минута, но вече водеха с 2:0, а след почивката численото равенство бе възстановено, след като и играч от гостите напусна заради червен картон. Макар и с 10 души канарчетата буквално си играеха с противника и пропуснаха да се поздравят и с по-изразителна победа. Жълто-черните затвърдиха отличните впечатления, които оставиха през целия полусезон, играха с много движение и настроение, а головете бяха кой от кой по-красив.

Ботев поведе още в 7-та минута. При едно разбъркване след корнер Пламен Димов чукна топката към Юсеин, който с безпощаден шут от въздуха прониза горния ляв ъгъл на вратата. В 26-та Ндонгала получи една топка отляво, навлезе навътре и с ювелирен удар в стил Кристиано Роналдо вкара второ попадение. Малко след това Юсеин си изпроси глупав втори жълт картон за безсмислено нарушение и трябваше да напусне играта.

И с 10 души домакините продължиха да бъдат с клас над противника и вместо да пазят резултата – вкараха трети гол. Малко след подновяването на играта десният защитник Цветомир Панов проби отдясно и с отмерен удар за трети път прониза мрежата на Етър.  В 60-та минута и виолетовите останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Скерлев. До края Ботев бе пълен господар на терена и пропусна още няколко изгодни положения.

БОТЕВ (ПД) - ЕТЪР 3:0

1:0 Серкан Юсеин (7)

2:0 Дуде Ндонгала (26)

3:0 Цветомор Панов (50)

БОТЕВ: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 29. Ндонгала, 93. Афонсо, 9. Виана

ЕТЪР: 1. Иванов, 4. Скерлев, 30. Атанасов, 16. Гълъбов, 25. Александров, 7. Вълчанов, 73. Стоянов, 88. Апостолов, 22. Колев, 17. Ивайлов, 89. Бадара