Пловдивско заведение бе глобено с 1000 лева след акция на инспектори от Комисията за защита на потребителите. Обектът се намира в един от големите търговски центрове в града и носи името „REDS Cafe“.

Кафето се помещава заедно с магазин за бижута под едно общо име и с един и същи собственик - „Ен Би Джи“ ЕООД. Обектът разполага с уютен бар-плот, с поставени на него кафе машина, кафемелачка, електронна везна и хладилна витрина, в която били изложени за продажба сладки изделия.Край него имало поставени столове, а в страни 5 маси с 16 стола. На нито една маса нямало табели, че е служебно място. Един служител се грижи за удобството на клиентите.

Преди година, служител на КЗП посетил кафенето след подаден сигнал до комисията. Той се настанил на едно от кътчетата за почивка, поръчал си капучино и започнал да оглежда обекта, както и менюто.

Не след дълго се легитимирал и започнала проверка на документите на фирмата и на самото заведение. Проверяващите изискали временно удостоверение за открита процедура по категоризиране или удостоверение за утвърдена категория. Такова не им било представено по време на проверката. Съставен бил акт, а не след дълго управата на фирмата, стопанисваща „REDS Cafe“, била повикана да й бъде връчено и наказателното постановление. В графата за самата санкция била вписана сумата от 1000 лева.

Съгласно чл.120, ал.2 от ЗТ не подлежат на категоризиране по този закон заведения за бързо обслужване, чийто капацитет е до 12 места за сядане, или обособени с до 12 места за сядане части от търговски обекти.

Собствениците на кафенето са подали жалба срещу наказанието в Районен съд. В молбата си за отмяна на глобата, те са посочили, че реално в помещението е имало една няколко стола и две маси. Третата била за персонала.

В заседание пред магистратите бил разпитан служителят на КЗП, който е бил категоричен, че при проверката не е имало табела за служебните места.

В крайна сметка тежест са имали думите на актосъставителя. Районе съд е потвърдил наказанието от 1000 лева спрямо фирмата  „Ен Би Джи“ ЕООД, собственик на кафето.