19 януари премина през сянката на напрежението между собствениците на заведения и държавата. Няколко министри обявиха различни гледни точки за това кога трябва да отворят ресторанти и нощни клубове, което показа, че няма единомислие. В същото време собствениците на заведения, вбесени от двойните стандарти, обявиха стачна готовност, ако ресторантите не отворят на 1 февруари. Ако Щабът и правителството не се вслушат в техните искания, те са готови на италианския модел.
Всичко това се случва на фона на намаляващите случаи в Пловдив и цялата страна. 570 са новите случаи на заразени с COVID-19, от които 40 в Пловдив. Почти в цялата страна пък „червеният цвят” изчезва в областите на база 14-дневната заболеваемост.
СOVID кризата в цифри: 570 нови случаи, 82 починали7533 са оздравелите за денонощие
Пловдив стана първият град в страната, в който започна изследване на учителите за COVID-19 с бързи антигенни тестове.
Днес съдът реши и съдбата на тримата фалшификатори и пловдивският полицай, които са с обвинения за изготвяне и търговия с фалшиви документи за самоличност.
Дългоочакваният ремонт на Околовръстното на Пловдив е все по-близо, а финансовият апокалипсис на Община Пловдив не само, че не се състоя, а и се получи излишък.
Втори ден дълги опашки се извиват пред Кадастъра в Пловдив, което вбесява чакащите за услугите на институцията.
Какво се случва на една от улиците в Пловдив, които попаднаха в Синя зона?
Димитър Илиев стана футболист на годината, Мартин Луков най-добър вратар, а Тодор Неделев бе отличен с най-красив гол.
Още от категорията
Виж всички
Изграждат паркинг за 80 коли до зала „Строител", пускат имота на търг за 10 години
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото