Живущи граждани в жилищен комплекс "Гербера" в ЖР Тракия изпълниха намерението си и почистиха района пред блока, който стана арена на спорове в последните месеци. Припомняме, че Според действащата регулация от 2006 г. върху част от парцела трябваше да бъде построена детска градина. Миналата година обаче инвеститорът Георги Чалъмов се опита да промени ПУП-а и на нейно място да построи три нови 8-етажни блока. Това стана причина в квартала да избухнат масови протести, в които се включиха както живеещите в комплекс "Испански къщи", така и новодомците от "Гербера". С протестиращите се срещнаха омбудсмана Мая Манолова и зам. кмета Димитър Кацарски и предложението за промяна на ПУП-а бе изтеглено.
Крановете бяха изтеглени от мястото и тази сутрин гражданите се събраха и почистиха от строителни отпадъци. След това те призоваха Общината да направи залесяване на района.



Още от категорията
Виж всички
Дете е паднало в шахта в близост до комплекс в София
Съдът глоби директора на НДК за конфликт на интереси