
Шахматен турнир, концерт с кауза, изложба-базар, фотографска изложба, национални летни изложби, градска джелатерия със сладолед, книжен базар – това са част от предложенията за събития в Цар Симеоновата градина, презентирани на заключителното събитие в проекта "Пространство. Култура". По предложенията работеха в уъркшопове ученици от пловдивските гимназии.
Презентациите включваха още изложба фотографии по метода цианотипия, плакати за събития и литературни текстове, свързани с живота в Градината.
Локациите в Цар Симеоновата градина, осмислени като културни пространства от учениците, са фонтаните, мечката, езерцето с рибките, мястото на шахматистите, покритият павилион, площадчето с малкия фонтан.
Шестото издание на "Пространство. Култура" се провежда от Център за опит и идеи Салве с подкрепата на Община Пловдив. Това е шестото му издание.
Още от категорията
Виж всички
Звездните Yellowjackets, Лиз Райт, Якоб Карлсон и Виктория Толстой гостуват на Plovdiv Jazz Fest

6Fest се завръща с огнено издание в Пловдив

Темите на Traffic News
