
Полицията установи още един от драскачите, обезобразявали нагло фасадата на общинска сграда на ул. „Ангел Букорещлиев“ на Сахат тепе. Непълнолетно момче било заподозряно за вандалска проява, след като вчера във Второ РУ постъпила информация, че два дни по-рано той безчинствал с графити в района.
От проведените незабавни оперативни и издирвателни действия било установено, че щетите са нанесени от 16-годишен тийнейджър пред погледите на петима негови връстници.
Работата по случая продължава съвместно с инспектор от Детска педагогическа стая. Предстои материалите да бъдат внесени в прокуратурата за произнасяне по компетентност.
Това е втори случай на установен вандализъм след поставянето на охранителни камери и организация в работата на Общинска охрана за борба срещу драскачите на тепето.
Още от категорията

Младежът, глобен заради нападение над колоездач в Пловдив: Напръска ме със спрей, а полицията арестува мен


Младежи нападнаха връстник в центъра на Пловдив
Акценти





Вандалите от Смирненски са потрошили коли на две улици

Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


