Осем от новите 15 случая в област Велико Тръново са свързани със заразения абитуриент, който отиде на бала си. Положителни са учители и абитуриенти, които са били контактни на зрелостника. В момента той е в болница, като в деня на бала не е знаел, че е носител на COVID-19.
Двама, освен абитуриента от град Бяла, са в болница в добро състояние. До момента са установени 40 контактни лица, които са поставени под карантина за 14 дни.
„Кметът е с отрицателен тест, но е под карантина . Той е отговорна личност и по никакъв начин няма да застраши гражданите и служителите от общинска администрация. Общината работи, дезинфекцирана е”, каза областният управител Любомира Попова, цитирана от Нова ТВ.
Още от категорията
Виж всички
65 милиарда оборот или хиляди разбити съдби? Кое лице на хазарта гледа властта у нас