Съвременни условия за спорт на открито ще бъдат осигурени за над 69 000 ученици, обучаващи се в 132 училища в страната. За целта правителството отпусна 15 млн. лева по Програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки в държавните и общинските училища.
12 701 518 лева се предоставят на 77 общини. С тях ще бъдат изградени нови спортни площадки в 60 общински училища, а в други 50 площадките ще бъдат основно ремонтирани.
2 060 593 лева се отпускат за 20 държавни училища към Министерството на образованието и науката. В половината от тях ще бъдат изградени нови спортни площадки, а в останалите 10 предстои ремонт на съществуващите. 237 889 лева са осигурени за изграждането на площадки за спорт в две държавни училища към Министерството на културата.
Целта на програмата е подобряване на спортната култура на учениците чрез изграждане, разширяване и модернизиране на базата на училищата. С нейното изпълнение ще се подобрят условията за провеждане на учебните часове по физическо възпитание на открито, както и на спортни дейности извън учебния план.
Още от категорията
Виж всички
Цветан Цветанов: Някой е извел Десислава Атанасова през служебен вход и я е качил на частния самолет на Пеевски
Акценти
Виж всички
Намерено е тялото на второто дете, изчезнало в река Струма
Страхотен! Никола Цолов отново е първи във Великобритания