Движението при 16-и км на магистрала "Хемус" към София е само в лентата за изпреварване. Причината за това е катастрофирал ТИР, съобщават от АПИ.
Активната пътна лента е затворена, а трафикът се регулира от пътна полиция.
По-рано днес камион катастрофира и на магистрала "Европа" към Калотина. Катастрофата е станала при 32-я километър. За колите обходният маршрут бе през Петърч, докато тежките превозни средства трябваше да изчакат на място. Движението в района вече е възстановено.
Снимка: Илюстративна