32 шофьори дадоха положителен тест за алкохол, а четирима - за наркотици, съобщават от МВР.
По време на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалия ден са проверени 15 690 превозни средства. Контрол е извършен на 18 795 шофьори и пътници.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
14 от шофьорите с положителни проби са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 8 - с над 1,2 на 1000, двама са отказали тестване. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират четирима, трима са отказали тестване.
Още от категорията
Виж всички
Ограничиха движението по АМ "Хемус" заради катастрофирал ТИР