
48% от сръбските граждани вече са ваксинирани. Това обяви министърът на здравеопазването в страната Златибор Лончар, като според него това изобщо не е достатъчно.
"Няма да се справим с проблема, ако ваксинацията се бави, ако се допусне вирусът да мутира и ваксините вече да не бъдат достатъчно средство против него. Вирусът не признава граници, подчерта той и направи оценката, че не е достатъчно само в една страна да се ваксинират достатъчен брой хора", каза още той пред Pink.
Министърът се обяви категорично за задължително ваксиниране на здравните работници и на онези, които са в чест контакт с хора, като таксиметрови шофьори и др.
В последните няколко дни броят на новозаразените с коронавирус в Сърбия се увеличава. Вчера вирусът бе потвърден при още 249 души от 8596 тествани, а петима души починаха в резултат на заразата.
Експертният комитет за имунизацията преди три дни препоръча поставянето на трета доза ваксина против коронавирус.
Още от категорията
Виж всички
Авиокомпании отстраняват свои служители заради публикации за убийството на Чарли Кърк


Украйна с масирана въздушна атака срещу Русия
Акценти
Виж всички




НАП отчита огромна разлика в доходите на българите



Феновете на Локо Пловдив изригнаха срещу Иван Демерджиев
