Мъжкият национален отбор по волейбол победи с 3:0 домакина Израел във втората си среща от европейските квалификации. Така България е още по-близо до класиране на Европейското първенство.

Първата част беше тежка за националите, но те успяха да спечелят гейма с 27:25. Втората част момчетата на Силвано Пранди не срещнаха трудности и след 25:16 поведоха с 2:0 гейма. Двубоят приключи след 25:22 за България.

Цветан Соколов стана най-резултатен с по 15 точки, а Мартин Атанасов добави 14, Тодор Скримов се отчете с 13.

Идо Давид и Тамир Хершко станаха най-резултатни за Израел с по 13 точки.

Утре националите почиват, а в събота и неделя играят нови две срещи срещу Австрия и Израел. България е лидер в класирането с две победи от два мача и реално ще си осигури място на европейското първенство при чист успех над Австрия в събота. Двубоят е от 21:00 б.в.