Мъжкият национален отбор на България загуби от европейския шампион Сърбия с 0:3 (20:25, 17:25, 17:25) във втори мач от четвъртия уикенд във Волейболната лига на нациите в Римини (Италия). С това нашите записаха девето поражение в турнира. България все пак запазва 14-о място във временното класиране със 7 точки (2 победи, 9 загуби). Волейболистите на Сърбия са трети с 22 точки (8 успеха, 3 поражения).

Стартов състав на България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро (Георги Петров, Денис Карягин, Владимир Станков, Гордан Люцканов, Светослав Станков).

За пореден път селекционерът Силвано Пранди извъртя почти целия състав в търсене на оптималния вариант за противодействие. С изключение на отделни проблясъци тимът ни не намери верния ритъм, за да покаже истински отпор на сърбите. Те пък от своя страна демонстрираха събрана и концентрирана игра, като не допуснаха никакво подценяване спрямо младия ни състав. Българите поддържаха равностойност до към средата на геймовете, след което „плавите“ се откъсваха в резултата. Като цяло липсваше агресивният сервис, който е едно от най-силните оръжия на нашите. Имаше ниска успеваемост в атака, а като цяло съставът ни допусна допусна много повече непредизвикани грешки – 17 срещу 12 на противника.

Най-резултатен за България стана Радослав Парапунов с 13 точки. Мартин Атанасов добави още 10 точки. Марко Ивович и капитанът Марко Подрасчанин се отличиха с по 13 точки за Сърбия.

Статистика от мача можете да видите тук.

На 17 юни (четвъртък) волейболистите ни ще се изправят срещу Русия от 13 ч.