Ботев Пловдив бе разгромен с 1:3 от Берое на стадиона в квартал „Коматево“ в мач от 15-ия кръг на "А" група. Без да си дават никакъв зор заралии взеха трите точки срещу бездушните „канарчетата“.

Първата опасна ситуация бе чак в 18-ата минута. При изпълнение на пряк свободен удар, Благой Макенджиев не се намеси убедително и изби право на главата на Александър Колев. Нападателят на домакините отправи удар, но стражът на гостите поправи грешката си. В 34-ата минута Спас Делев нацели напречната греда, след отлично изпълнение на фаул.

Първият гол реализира Георги Андонов в 42-ата минута, след прецизно изпълнен фаул с левия крак.

В 73-ата минута Елиаш вкара втори гол с глава, след центриране отдясно, след като защитата на Ботев заспа.

Оттам футболистите на Ботев спряха да играят, а в в 84-ата минута Атанас Зехиров направи резултата класически с красив гол. Футболистът пое в центъра на терена, премина през половината защита на Ботев и направи резултатът 0:3

В 93-тата минута Божидар Васев върна едно попадение за „жълто-черните“.

С победата си Берое вече са трети, а Ботев остава 10-ти с едва 15 точки актив.