Академик Бултекс 99 изигра страхотен мач и направи летящ старт в Националната баскетболна лига. Пловдивският тим разби гостуващия Ямбол отбелязвайки невероятните 116 точки -  116:78  /29:18, 36:27, 21:16,  30:17/. Със здравата защита, невероятна далечна стрелба и разнообразни действия в атака отборът на Асен Николов не остави никакви шансове за съперниците си и загатна, че в предстоящия сезон отново ще бъде фактор, с който всички ще трябва да се съобразяват. В играта на домакините нямаше слабо звено, а с отбелязаните 17 тройки от 29 опита /58 процента/ тимът показа, че далечната стрелба отново може да бъде едно от силните оръжия на студентите.  9 от тях бяха дело на поразяващата лява ръка на Тенчо Тенчев, който бе най-резултатен в мача с 27 точки – всичките от тройки. Крилото реализира от 12 опита, което прави невероятна успеваемост от 75 процента

Първата четвърт започна равностойно, но домакините взеха преднина от 11 точки, най-вече благодарение на отличната далечна стрелба – общо 6 тройки от 10 опита – 3 на Тенчев, 2 на Бачев и 1 на Пери. Във втората четвърт обстрелът на Академик Бултекс 99 от далечна дистанция продължи с пълна сила и 5 минути преди почивката преднината надхвърли 20 точки с още 5 тройки. На почивката двата отбора се оттеглиха при аванс от 20 точки за домакините. Те вкараха 13 тройки от 19 опита или 68 процента, а Тенчо Тенчев бе невероятен в далечната стрелба – 7 от 9.

След почивката баскетболистите на Академик Бултекс 99 довършиха Ямбол с агресивна защита бързи атаки и резултатна игра в нападение, като още в средата на третата четвърт разликата подгони 30 точки, а 3 минути преди края достигна и до 40. Към края на мача минути за пловдивчани записаха и юношите Йоанис Кикрилис и Марио Боянов, който записа и точка.

Шестима от Академик Бултекс 99 завършиха с двуцифрен актив – Тенчен с 27 точки, Бачев с 23, Алекс Лонг с 18, Уил Пери с 15, Кнежевич с 12 и Томич с 11. Освен Бачев всички останали споменати са нови попълнения, което поне засега показва, че Асен Николов е уцелил със селекцията. За Ямбол се отличиха Вукович с 18 точки, Алън със 17 и Матушев с 13. На почивката на мача уменията си показаха малките надежди от академията The Little Team.