Пловдивските атлети спечелиха общо 5 медала на Националния шампионат до 20 години в зала. Турнирът се проведе в зала "Асиск Арена" в София.

Двойна шампионка стана Пламена Миткова от Локомотив. Световната шампионка успя да спечели дисциплините скок дължина с 6.33 м. и троен скок с 13.17 м.

Мартин Димитров също от Локомотив успя да спечели бягането на 200 м. с време 22.38 сек. Втори в същата дисциплина завърши Владимир Кирчев от Галакси с 22.41 сек. Владимир Кирчев спечели сребро и на 400 м. с 50.71 сек. Мартин Димитров (Локомотив) прибави и сребро на 60 м. с 6.96 сек.

Сияна Бръмбарова от Енерджи също спечели злато в петобоя с общо 3359 точки. Изцяло тройката е пловдивската, а на второ място завърши Веселина Димитрова от Тракия 96 с 3038 точки, трета е Пламена Тосева от Тракия 96 с 2897 точки.

Радина Величкова от Ботев спечели спринта на 60м. с време 7.52 сек. Тя спечели и сребро на скок дължина с 6.15 м.

Борислав Попгеоргиев от Локомотив е сребърен медалист на 60 м. с препятствия с 8.23 сек.

Ангел Бахчеванов от Галакси завърши втори на скок дължина със 7.21 м.

В тройния скок втора стана Петя Бозукова от Ботев с 12.25 сек.

В тройния скок при юношите Васил Русенов завърши трети с 14.68 сек.

В овчарския скок пловдивските атлети спечелиха три медала - Ванеса Косова от Тракия 96 е втора с 240 см., Йордан Киров от Тракия 96 е втори при юношите с 450 см., а Мартин Неделев от Тракия 96 е трети с 420 см..