Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) завърши без загуба редовния сезон в Национална волейболна лига Демакс. Маричанки победиха Славия (София) с 3:0 (25:10, 25:20, 25:15) зала Панайот Пондалов в София в среща от 14-я кръг в НВЛ.

Пловдивчанки поведоха с 14:4 в първата част, стигна се до 20:8, а геймът беше затворен след 25:10. Във втория гейм Славия поведе с 8:6, маричанки бързо обърнаха резултата в своя полза и се стигна до 18:13. Момичетата на Лазар Лазаров затвориха втората част с 25:20. В третия гейм Марица поведе с 8:5, Жълто-сините направиха преднината си още по голяма при 18:10, а мачът приключи след 25:15.

Пловдивчанки спечелиха категорично редовния сезон с 14 победи от 14 двубоя, спечелен пълен актив от 42 точки и със само един загубен гейм.

Маричанки ще изиграят до края на седмицата първите си мачове от плейофите. Марица ще играе срещу Перун (Варна) в четвъртфиналните плейофи, но все още няма потвърждение за начални часове на срещите.