Шампионките от Марица (Пловдив) започнаха втория полусезон в Национална волейболна лига Демакс с бърза победа над Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:8, 25:20 гейма). Двубоят от 8-ия кръг в първенството се игра в залата на Пловдивския университет.

Още в началото на първия гейм маричанки поведоха с разлика при 8:3, стигна се до 16:9. Марица 2022 намали изоставането си на само точка при 20:19. Шампионките взеха първата част след 25:22.

Вторият гейм стартира с 8:4 за Марица. Шампионките направиха сериозна разлика при 17:7, а геймът завърши след блокада на Ива Дудова за 25:8.

В третия гейм Марица поведе с 8:5, Марица 2022 намали изоставането си и дори изравни резултата 17:17, момичетата на Борислав Крачанов успяха да вземат преднина и затвориха гейма, а с това и мача след 25:20.

Най-резултатна стана Ива Дудова с 15 точки, Виктория Коева добави 11, а с 9 се отчете Елена Коларова.

За Марица 2022 най-резултатна стана Ема Дулева с 11 точки.

В класирането в първенството Марица е лидер с 24 точки и без загубен гейм, а Марица 2022 е на последното място с една точка.

В сряда маричанки посрещат полския Група Азоти Хемик (Полице) в последното си домакинство и общо пети мач в Шампионска лига за този сезон. Двубоят ще се играе на 1 февруари (сряда), от 18:30ч. в зала Колодрума.